banner

'Turizmde zihniyet dönüşümünü destekliyoruz'

Fri 03, June 2016 Kategori Ev Eşyaları-Züccaciye
AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombati, Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi (TUYUP) ile zihniyet dönüşümünü teşvik ettiklerini belirterek, "Ucuz ve vasıfsız iş gücünden, kalifiye çalışanların olduğu bir iş gücüne geçişi destekliyoruz." dedi.

Szombati, Ankara'da bir otelde düzenlenen, Türkiye ile AB'nin ortaklaşa yürüttüğü TUYUP'un kapanış konferansında, projenin turizm sektörünün gelişimine katkılarını anlattı.

Turizmin gelişmesi için sadece güçlü altyapıya değil, açık görüşlü ve dinamik iş gücünün varlığına da ihtiyaç duyulduğunu bildiren Szombati, "TUYUP ile birlikte bir zihniyet dönüşümünü teşvik ediyoruz. Ucuz ve vasıfsız iş gücünden, kalifiye çalışanların olduğu bir iş gücüne geçişi destekliyoruz." diye konuştu.

Türkiye'deki turizm sektörünün önemine değinen Szombati, iş gücüne yapılan yatırımların, jeopolitik risklerin fazla ve sektörün her an küçülme tehlikesi altında olduğu yerlerde daha da önem taşıdığını kaydetti.

Sektörün durgunluk zamanlarında düşük maliyetlere ve düşük kalitede iş gücüne güvenenlerin başarılı olamayacağını vurgulayan Szombati, "Daha kalifiye iş gücü ve daha yenilikçi iş yönetimi için yatırım yapanlar başarılı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Turizmin, AB ile Türk vatandaşlarını yakınlaştırdığını belirten Szombati, taraflar arasında yürütülen vize serbestisi sürecinin başarıyla tamamlanması halinde turizmin daha da gelişeceğine dikkati çekti.

Türkiye'de iş gücü piyasasına katılan Suriyeli sığınmacıların etkisine değinen Szombati, kalifiye eleman yetiştirmeye yönelik yatırımlarla bunun olumsuz etkilerinin önlenebileceğini söyledi.
AA
Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 32751
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ekonomitimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

Altın ve Döviz Kurları

Altn Fiyatlar
Dviz

Güncel Döviz Çevirici

Dviz evirici

Reklam ve İletişim

Ekonomi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Ekonomi Times, Haber Ajansı üyesidir.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2019 Ekonomi Times