banner

FASTİAD Başkanı Faruk Çetin'den MÜSİAD Fas temsilciliğine anlamlı ziyaret

Fri 27, April 2018 Kategori Dünya

Kısa adı "FASTİAD" olan Fas - Türkiye İşadamları derneği Yönetim kurulu başkanı Dr. Faruk Çetin, bir grup işadamları ile görüşmk üzere Fas'ın Kazablanka şehrine geldi.

Yoğun bir gündeme sahip olan Çetin, Fas - Türkiye arasında ki ekonomik ve kültürel dostlukların geliişmesi için FASTİAD'ın daha yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi. Çetin ayrıca Ekonomitimes'a yapmış olduğu açıklamada şöyle söyledi: "Son günlerde birçok Fas'lı işadamlarını Türkiye'yi zilyaret ettiğini ve bu durumun bizleri çok memnun etmektedir. Aynı şekilde Türk işadamlarının Fas'ı ziyaret etmesi için teşviklerde bulunmaktayız" dedi.
Öteyandan, iki ülke arasındaki dostluğu ve kardeşliğin pekişmesinde önemi rol oynayan FASTİAD, her iki ülke arasındaki resmi prosüdürlerinde iş adamlarına destek olması, onların yapacakları yatırım ve kanuni işlerinde yardımcı olması, işlerini kolaylaştırmaktadır.

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde MÜSİAD tarafından Fas'ta açılan, temsilciliği ziyaret eden FASTİAD Yönetim kurulu başkanı Dr. Faruk Çetin, Müsiad Fas temslcisi Yunus Aytok ile bir araya geldi. Çok olumlu geçen toplantıda her iki kurumun kendi aralarında benimseyecekleri protokol dahilinde birlikte hareket etme kararı alınarak, hem kültüel ve sosya hem de ekonomik olmak üzere işbirliği yapma kararı alındı.

Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 6079
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ekonomitimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

Altın ve Döviz Kurları

Altn Fiyatlar
Dviz

Güncel Döviz Çevirici

Dviz evirici

Reklam ve İletişim

Ekonomi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Ekonomi Times, Haber Ajansı üyesidir.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2019 Ekonomi Times