banner

İstanbul'u Ortadoğu ve Afrika'nın merkezi yaptı

Sun 23, April 2017 Kategori Dünya

Fransız kökenli Alstom firması, 60 yılı aşkın süredir Türk demiryolu sektörünün güvenilir bir ortağı olarak Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Demiryolu taşıtları üretiminde dünyada ilk üçte yer alan Alstom, Metro İstanbul A.Ş.’nin ve TCDD’nin tedarikçilerinden.

Alstom, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) başlattığı yerlileştirme seferberliği çalışmalarından biri olan Türkiye Tedarikçi Haftaları kapsamında düzenlenen Ulaştırma Sanayi Tedarikçi Haftası’nın konukları arasındaydı.

İTO Türk Yan Sanayi Borsası (TYSB) üyeleri ile görüşmelerden önce, katılımcı firmalara sunum yapan Alstom Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Satın Alma Direktörü Rafael Bernardelli, "Alstom, gittiği her ülkede yerlileştirmeye büyük önem veriyor. Türkiye’de Türk firmalarına yaptırdığımız üretimleri Alstom’un dünyadaki fabrikalarına, projelerine ihraç ettiriyoruz. Türk mühendislerle birlikte Ortadoğu ve Afrika’da önemli projelere imza atıyoruz” şeklinde konuştu.

TÜRK PROFESYONELLER

2014 yılından beri İstanbul’u Ortadoğu ve Afrika bölgesinin merkezi olarak seçen Alstom, tüm bölgedeki Alstom altyapı sistemleri ve sinyalizasyon projelerine hizmet veren ve çoğunlukla Türk profesyonellerden oluşan satınalma, kalite, mühendislik ve proje yönetim ekipleri kurdu.

7 MİLYAR EURO’LUK SATIŞ

Alstom’un 2016 yılında, toplam 60 ülkede, 6 milyar 900 milyon Euro’luk satış yaptığı bilgisini veren Bernardelli, 31 bin kişilik şirketin anahtar teslim proje konusunda dünya lideri olduğuna dikkat çekti. Günümüzde, raylı sistemler sektöründe birçok ülkenin yerlilik şartını ön koşul olarak koyduğunu vurgulayan Bernardelli, Alstom’un 15 yıldır Çin, Hindistan, Güney Afrika, Brezilya ve Kazakistan gibi çeşitli ülkelerde yerlileştirme projelerini başarılı bir şekilde yürüttüğünü belirtti. Bu sebeple, Türkiye’de yer alacak projelerde, yerlilik şartını yerine getirmek konusunda iddialı olduklarını ifade etti.

22 TÜRK TEDARİKÇİ ALSTOM İÇİN İHRACAT YAPIYOR

Alstom’un, Türkiye’de yerlileştirme üzerine yaptığı çalışmaları son 3 yılda yoğunlaştırdığını ve Türkiye dışındaki Alstom projelerinde ve fabrikalarında da Türk tedarikçi sistemini kullandıklarını belirten Bernardelli, 2016 yılında aktif olarak 22 Türk tedarikçinin Alstom için ihracat yaptığını vurguladı.

Bernardelli, Alstom’un tedarikçi geliştirme metodunu kullanarak, yüksek potansiyelli gördüğü tedarikçileri geliştirerek uzun vadeli iş yapmak üzerine kurulu bir strateji takip ettiğini belirterek, Alstom’un Türkiye’ye gösterdiği önemi paylaştı.


Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 22528
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ekonomitimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

Altın ve Döviz Kurları

Altn Fiyatlar
Dviz

Güncel Döviz Çevirici

Dviz evirici

Reklam ve İletişim

Ekonomi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Ekonomi Times, Haber Ajansı üyesidir.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2019 Ekonomi Times