banner

Süt üretiminde hedef 50 milyon ton

Sat 21, May 2016 Kategori Ev Eşyaları-Züccaciye

İstanbul Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir, Türkiye'ninsütüretimini artırmaya devam etmesi halinde2023'te yıllık yaklaşık50 milyon tona ulaşılacağını belirterek, "Bu da Türkiye'nin sütü ithal etmesini engelleyecektir hatta bunu ihraç etmeye başlayacağız. Bu da hem yeni bir neslin sağlıklı beslenmesini sağlayacak hem de ekonomik açıdan büyük katkısı olacaktır." dedi.

Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin süt ve süt ürünlerini üretme bakımından dünya ülkeleriyle yarıştığını söyledi.

Son 10 yılda süt ve süt ürünlerini üretme noktasında ciddi çalışmalar olduğunu ifade eden Demir, ''Bundan önce maalesef süt ve süt ürünleri bakımından üreteni değil tüketeni desteklemişiz. Dolayısıyla 10 yıl önce düşük seviyelerdeyken şimdi ciddi manada yükselişte. 10 yıl önce yıllık 6,5 milyon ton süt üretirken şimdi 19,5 milyon ton süt üretiyoruz.'' diye konuştu.

AA
Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 18273
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ekonomitimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

Altın ve Döviz Kurları

Altn Fiyatlar
Dviz

Güncel Döviz Çevirici

Dviz evirici

Reklam ve İletişim

Ekonomi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Ekonomi Times, Haber Ajansı üyesidir.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Ekonomi Times