banner

Tekstilin vadisinde ihracat hedefi arttı

Sun 23, April 2017 Kategori Tekstil

Esenler’de, üç ve dört katlı 2 bin 200 mağaza, 900 ofisi olan iş merkezi ve otelleriyle hizmet veren Giyimkent, komşusu Tekstilkent ile Türkiye’nin ve dünyanın en büyük tekstil vadisi olarak sektörle birlikte büyümeye devam ediyor.

Mahmutpaşa, Mercan, Sultanhamam ve Yeşildirek’te faaliyet gösteren tekstilcilerin, 2002 yılında taşınmaya başladığı Giyimkent, bugün sektörün yeni merkezi haline geldi.

Son dönemde teşvikler ve istihdam seferberliğinin olumlu etkileriyle yeni projeleri hayata geçiren Giyimkent’te Tekstilya Daimi Fuar Merkezi açıldı. Açılış töreninde konuşan Giyimkent Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Cevizli, Giyimkent’in potansiyelini dünya pazarlarına sunmak için Tekstilya Daimi Fuarı’nı açtıklarını ifade etti. Cevizli, "Aynı zamanda toptan ve perakende satışları hızlandırarak ekonomiye katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

YENİLİKÇİ ÜRÜNLER

Başkan Cevizli, "Giyimkent’in tekstil sektörünün geçmişten günümüze, hem üretim hem de ihracat açısından büyük potansiyeli ile önemli bir yeri bulunuyor. Bu potansiyeli; hedef pazarlar, yenilikçi ürünlerle iç pazar ve dış pazar için yapılacak özel projelerle ileriye götürmek mümkün.

Giyimkent olarak devletimizin son dönemde sağladığı destek ve teşviklere ek olarak, çeşitli etkinlikler kapsamında fuarlar, defileler, özel indirim günleri ve reklam kampanyaları ile sektörde özel bir ivme kazanacağımıza inanıyoruz. Giyimkent Tekstilya Daimi Fuarı ile bu konuda ilk adımı attık” şeklinde konuştu.

İSTİHDAM ARTACAK

Türkiye’de tekstil ve hazır giyim eşyaları imalatında 865 bin kişinin çalıştığını belirten Başkan Cevizli, şunları dile getirdi: "Perakende sektöründe çalışanlar ve diğer yan sektörler ile birlikte bu rakamın 2 milyona ulaştığı tahmin ediliyor. Giyimkent, yaklaşık bir milyon metrekare üzerine kurulu yapısıyla on binlerce insanımıza istihdamsağladı ve istihdama katkısı da hızla büyümeye devam ediyor. Sektörümüz, istihdam seviyesinin artması noktasında 2017’den umutlu.”

MÜŞTERİNİN YANINA BİZ GİDECEĞİZ

Sektörün, 2016’da 17 milyar dolar ihracat yaptığını belirten Giyimkent Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Cevizli, şunları söyledi: "2017’de ihracat hedefi; 2014’te ulaşılan 18.7 milyar dolarlık tepe noktaya ulaşmak. Giyimkent ise bu önemli hedef yolunda aktif olarak yerini alacaktır. Esnaf ve iş adamlarımız Giyimkent’te bir araya gelerek yek vücut halindedir. Bu güç birliği Türkiye ekonomisine, istihdama ve ekonomiye çok büyük katkı sağlıyor. Bu dinamizmle oluşacak ihracat artışının üretim ve istihdama da olumlu yansımasını bekliyoruz. Giyimkent Yönetimi Kurulu yerli heyetlerin yanı sıra dış temaslara da ağırlık veriyor. Böylece müşterileri Türkiye’ye beklemek yerine sektörü daha iyi tanıtmak adına onların yanına gitmeyi hedefliyoruz.”


Son Guncelleme: -/-
  • Ziyaret: 11796
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0
  • Share on Twitter Share on facebook


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Af Medya’ya aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece “http://www.ekonomitimes.com” tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

Altın ve Döviz Kurları

Altn Fiyatlar
Dviz

Güncel Döviz Çevirici

Dviz evirici

Reklam ve İletişim

Ekonomi Times, AFMedya ürünü ve oluşumudur.

Ekonomi Times, Haber Ajansı üyesidir.

Sosyal

Linkler

Copyright © 2018 Ekonomi Times