Reklam
 • Reklam
Artık Fransızca Öğrenmek Çok Kolay
Reklam

Artık Fransızca Öğrenmek Çok Kolay

Sizlere sağlıklı bir yabancı dil öğrenme metodu ile son günlerde gündeme oturan, Fransa'da doğmuş ve eğitiğm görmüş, aynı zamanda Eski bir öğretim görevlisi olan Aykut Yavuz, özellikle Türklerin Fransızca öğrenmesi için, "Aykut Yavuz Fransızca Dersleri" adı altında bir Youtube kanalı açarak başladığı hizmeti, kısa zamanda dünyanın dört bir yanında takipçi toplayarak gündeme oturdu.

18 Kasım 2020 - 04:48 - Güncelleme: 18 Kasım 2020 - 04:59
Reklam

Günümüzde her şeyin kolaylaştığı ve bir o kadarda karmaşık hale gelen, yeni bir şeyi öğrenmede, atılacak adımlarında, bir o kadar önem kazandığı günümüzde, sizlere sağlıklı bir yabancı dil öğrenme metodu ile son günlerde gündeme oturan, Fransa'da doğmuş ve eğitiğm görmüş, aynı zamanda Eski bir öğretim görevlisi olan Aykut Yavuz, özellikle Türklerin Fransızca öğrenmesi için, "Aykut Yavuz Fransızca Dersleri" adı altında bir Youtube kanalı açarak başladığı hizmeti, kısa zamanda dünyanın dört bir yanında takipçi toplayarak gündeme oturdu.

 

Öteyandan, anadili seviyesinde fransızca bilen Aykut Yavuz, Fransızca öğretmenliğini bitirdikten sonra, üniversite öğretim görevlisi olarak da her seviyeye fransızca dersleri vererek tecrübesini arttırmıştır. Özellikle Türk öğrencilerin zorlandığı, anlayamadığı konuları yalın bir şekilde anlatarak her seviyenin anlayacağı bir şekilde, bir eğitim seti oluşturmaktadır.

 

Ayrıca, Dunyatimes.com'a açıklamalarda bulunan Aykut Yavuz; " Derslerin Başlangıç seviyesinden ( A1A2) ileri seviyeye kadar devam edeceğini ve öğrenmek isteyenler için de yönlendirici tavsiyeler içeren videoların da mevcut olacağını belirten Aykut Yavuz; " "Aykut Yavuz Fransızca Dersleri” adı altında kurduğumuz kanalımızda videolarımızı yayınlamaktayız diyen Yavuz, " Amacım insanlar faydalansın. Maddi imkanı olmayan ama bu dili öğrenmek isteyen, kursa gidecek zamanı olmayan, kariyeri için kendisine yatırım yapmak isteyenlere, yeni bir dil öğrenmek isteyen herkese, yurt dışına gidip iş arayanlara, özetle yeni bir dil öğrenmek isteyen herkese hitap ediyor ” dedi.

 

Kısa sürede kanalının ilgi gördüğünü söyleyen Aykut Yavuz; " Kanalımız dünyanın bir çok ülkesinden takip ediliyor ve takipçi sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Ücretsiz dersleri, yalın ve öğretici tekniği sayesinde beğeni kazanmaya devam ediyor. İlgilenenler için burada bu güzel hizmeti bizler de duyurmak istedik" dedi.

 

Öteyandan, Şu an Uluslararası Ticaret alanında çalıştığını ve Hukuk eğitimi gördüğünü ve bilgilerini "Aykut Yavuz Fransızca Dersleri" youtube kanalını açarak paylaşmasının bir hikayesinin olduğunu söyleyen Aykut Yavuz, Dunyatimes' a konu hakkındaki hikayeyi anlatarak sözlerini sürdürdü; " Bu dersleri Youtube kanalında yapmamın altında hüzünlü bir hikaye yatmaktadır ki beni bunları yapmaya sevk etti, Birinci dersin(Ders 1) açıklama kısmında bu hikayeyi kısaca anlatmış ve içerik üreticisi olarak "Minik bir öğrenciye ders veriyordum. Ama annesi derslere devam edemeyeceğini ve yorgun olduğunu söyledi. Fakat çocuk hastaymış ama bilmiyordum. Üç hafta sonra kanserden vefat ettiği haberi geldi. Derslerim yarım kaldı. Maddi durumları çok iyi olmadığını öğrenince son yaptığım dersten ücret almadım. Ama dersim yarım kalmıştı. Ben de o gün eğer fırsat olursa öyle bir şey yapayım ki, derslerim sürekli izlensin, yarım kalmasın öğrenmeye ihtiyacı olan ve maddi imkanı olmayan insanlar da bu bilgilerden faydalansın istedim. Çünkü hepimiz bir gün öleceğiz ama önemli olan bu dünyada güzel ve kalıcı eserler bırakmaktır ” diyerek konuya ilişkin duygularımı bu sözlerle ifade etmekteyim" dedi.

 

 

Bu yazımızda kanalın erişim linkini belirtmeyi uygun gördük:

 

https://www.youtube.com/channel/UC3JYej3asgx4D7iAf8QSWXQ

 

Yotube Kanalın adını burada tekrar yazmak ve bir kaç dersin de linklerini ekledik

 

Kanal adı: Aykut Yavuz Fransızca Dersleri

 

Ders 2: Karşılaşma Videosu

 

https://youtu.be/tbdu8bzyatc

 

Ders 3: Alışverişle ilgili video

 

https://youtu.be/tbdu8bzyatc

 

Nasıl çalışmalıyım vieodu:

https://youtu.be/J0-BFp3Cz5I

 

Kaynak: Dunyatimes.com

 

Reklam
Reklam
Bu haber 17531 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ahmet çakır
  1 yıl önce
  Ortaokuldan itibaren ilk yabancı dilim fransızcaydı, akademik yaşama geçince İngilizceye ağırlık verdim. Şimdi Sayın Aykut Yavuz Bey’in verdiği gerçekten çok fayda***dığım Fransızca derslerini takip ederek küllenmeye yüz tutmuş bilgilerimi yeniden can***dırıyor ve oldukça hızlı yol alıyorum. Sayın Aykut beyin özellikle Fransızca telaffuzu mükemmel. Kendisini tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Ahmet çakır
 • Şerif Kasabalı
  1 yıl önce
  Aykut Yavuz kardeşimin yaptığı bu çalışma takdire şayan bir iştir... Kendisine konuyla ilgilenen, bu derslerden istifade eden tüm arkadaşlar adına teşekkür ederim...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GLT'yi dün kapatmak isteyenler bugün sahiplenmektedir
GLT'yi dün kapatmak isteyenler bugün sahiplenmektedir
Cekette ile Deri Modasına Tarz Bir Yaklaşım
Cekette ile Deri Modasına Tarz Bir Yaklaşım