Reklam
 • Reklam
Murat Şahin, Merter Tekstil Pazarına sahip çıkılmalıdır ve...
Reklam

Murat Şahin, Merter Tekstil Pazarına sahip çıkılmalıdır ve pazar genişletilmeli

Risitrend tekstil firması, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahin, Ekonomitimes.com'a yapmış olduğu açıklamada, dünyayı sarsan Korono virüsün sektörü nasıl etkilediği hakkında açıklamalarda bulundu.

28 Haziran 2020 - 02:32 - Güncelleme: 28 Haziran 2020 - 02:49
Reklam

 

Risitrend tekstil firması, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahin, Ekonomitimes.com'a yapmış olduğu açıklamada, dünyayı sarsan Korono virüsün sektörü nasıl etkilediği hakkında açıklamalarda bulundu.


Murat Şahin; " Dünyayı sarsan Korona virüs, dünyadaki ekonomik yapıyı görülmemiş bir şekilde sarsmıştır.  Dünya ekonomisinin bu denli etkilenmesine rağmen, Türkiye de ekonomimiz, Cumhurbaşkanımızın ve çalışma bakanımızın yoğun çalışmaları ile, az bir hasarla atlatmış bulunmaktayız.  Şu anda dünyada ve az da olsa bizdede ekonomik risk devam etmektedir. Dünyaya bakarak biz biraz daha iyiyiz"dedi.


Şahin, biz ne kadar iyide olsak, şayet dünya iyi değilse, yinede bizleride etkilemektedir. Fakat bazı sektörler gibi, bu korona sürecinde, tekstil sektörüde yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca, Tektstil sektörüne yeni üretim şekilleride meydana gelmiştir. Maske ve maske makinaları üretmek gibi..


Öteyandan, Elblette sektörümüzde etkilendi, biz firma  olarak, dünyaya hazır giyim sattığımız için, uçakların uçuşlarının kapanması, bizleri etkilemiştir. Müşterilerimiz Türkiye'ye gelemiyor. Ama, son günlerde iyi gelişmeler var, uçak yollarıda  açılmaya başladı. Sektörde de kıpırdama başlamıştır. 


Murat Şahin; " Biz firma  olarak 1993 yılında başlatmış olduğumuz, tekstil sektöründe abiye night dress, elbise modası konumunda dünyanın özellikle, Ortadoğu, Avrupa ve Afrika kıtasında elbiselerimizi müşterilerimizle buluşturuyoruz. Son Zamanlarda, dünyayı etkileyen Kovid-19 salgını sebebiyle, yukarıda da bahsettiğim gibi, özellikle dünyadaki seyahat ve uçuş yasaklarının durmasından dolalyı, online satış ağımızı yenileyip tüm müşterilerimize daha g üçlü ve kapsamlı sunumlarımızla hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz" dedi.
 

Reklam
Reklam
Bu haber 35370 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • S.ÖZKAN
  1 yıl önce
  ALLAH KÜP KÜP KAZANMAYI NESİP ETSİN...S.ÖZKAN
 • Tamer FUNDA
  1 yıl önce
  Sayın başkan hayırlı işler dilerim.sizin fikir ve öngörüleri niz bizim için çok değerlidir.gerek siz gerek firmanız,bize her zaman örnek oldunuz.başarı larınazın devamı nı dilerim
 • Fevzi ÇOLAKOĞLU
  1 yıl önce
  Murat bey güzel aciklamalarinizfan dolayi sizi tebrik ediyor ve teşekkür ederim...Bu aciklamalariniz sizin sektör dâhil bir çok sektöre ışık tutmuştur ekonominin iyileşmesi ve can bulması piyasaya huzur getirmiştir..Size ve tüm sektörlere hayırlı bereketli işler dilerim..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYA TOUR Uçuş Billet İmkanları Sunuyor
AYA TOUR Uçuş Billet İmkanları Sunuyor
TEMSAD Genel Sekreteri Hayri Etci, Türk Tekstil ve Tekstil Makine sektörleri üzerine değerlendirmelerde bulundu
TEMSAD Genel Sekreteri Hayri Etci, Türk Tekstil ve Tekstil Makine...