Reklam
  • Reklam
Tekstilin vadisinde ihracat hedefi arttı
Reklam

Tekstilin vadisinde ihracat hedefi arttı

Esenler’de, üç ve dört katlı 2 bin 200 mağaza, 900 ofisi olan iş merkezi ve otelleriyle hizmet veren Giyimkent, komşusu Tekstilkent ile Türkiye’nin ve dünyanın en büyük tekstil vadisi olarak sektörle birlikte büyümeye devam ediyor.

08 Temmuz 2017 - 21:10
Reklam

Esenler’de, üç ve dört katlı 2 bin 200 mağaza, 900 ofisi olan iş merkezi ve otelleriyle hizmet veren Giyimkent, komşusu Tekstilkent ile Türkiye’nin ve dünyanın en büyük tekstil vadisi olarak sektörle birlikte büyümeye devam ediyor.

Mahmutpaşa, Mercan, Sultanhamam ve Yeşildirek’te faaliyet gösteren tekstilcilerin, 2002 yılında taşınmaya başladığı Giyimkent, bugün sektörün yeni merkezi haline geldi.

Son dönemde teşvikler ve istihdam seferberliğinin olumlu etkileriyle yeni projeleri hayata geçiren Giyimkent’te Tekstilya Daimi Fuar Merkezi açıldı. Açılış töreninde konuşan Giyimkent Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Cevizli, Giyimkent’in potansiyelini dünya pazarlarına sunmak için Tekstilya Daimi Fuarı’nı açtıklarını ifade etti. Cevizli, "Aynı zamanda toptan ve perakende satışları hızlandırarak ekonomiye katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

YENİLİKÇİ ÜRÜNLER

Başkan Cevizli, "Giyimkent’in tekstil sektörünün geçmişten günümüze, hem üretim hem de ihracat açısından büyük potansiyeli ile önemli bir yeri bulunuyor. Bu potansiyeli; hedef pazarlar, yenilikçi ürünlerle iç pazar ve dış pazar için yapılacak özel projelerle ileriye götürmek mümkün.

Giyimkent olarak devletimizin son dönemde sağladığı destek ve teşviklere ek olarak, çeşitli etkinlikler kapsamında fuarlar, defileler, özel indirim günleri ve reklam kampanyaları ile sektörde özel bir ivme kazanacağımıza inanıyoruz. Giyimkent Tekstilya Daimi Fuarı ile bu konuda ilk adımı attık” şeklinde konuştu.

İSTİHDAM ARTACAK

Türkiye’de tekstil ve hazır giyim eşyaları imalatında 865 bin kişinin çalıştığını belirten Başkan Cevizli, şunları dile getirdi: "Perakende sektöründe çalışanlar ve diğer yan sektörler ile birlikte bu rakamın 2 milyona ulaştığı tahmin ediliyor. Giyimkent, yaklaşık bir milyon metrekare üzerine kurulu yapısıyla on binlerce insanımıza istihdamsağladı ve istihdama katkısı da hızla büyümeye devam ediyor. Sektörümüz, istihdam seviyesinin artması noktasında 2017’den umutlu.”

MÜŞTERİNİN YANINA BİZ GİDECEĞİZ

Sektörün, 2016’da 17 milyar dolar ihracat yaptığını belirten Giyimkent Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Cevizli, şunları söyledi: "2017’de ihracat hedefi; 2014’te ulaşılan 18.7 milyar dolarlık tepe noktaya ulaşmak. Giyimkent ise bu önemli hedef yolunda aktif olarak yerini alacaktır. Esnaf ve iş adamlarımız Giyimkent’te bir araya gelerek yek vücut halindedir. Bu güç birliği Türkiye ekonomisine, istihdama ve ekonomiye çok büyük katkı sağlıyor. Bu dinamizmle oluşacak ihracat artışının üretim ve istihdama da olumlu yansımasını bekliyoruz. Giyimkent Yönetimi Kurulu yerli heyetlerin yanı sıra dış temaslara da ağırlık veriyor. Böylece müşterileri Türkiye’ye beklemek yerine sektörü daha iyi tanıtmak adına onların yanına gitmeyi hedefliyoruz.”

Reklam
Reklam
Bu haber 599 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYA TOUR Uçuş Billet İmkanları Sunuyor
AYA TOUR Uçuş Billet İmkanları Sunuyor
TEMSAD Genel Sekreteri Hayri Etci, Türk Tekstil ve Tekstil Makine sektörleri üzerine değerlendirmelerde bulundu
TEMSAD Genel Sekreteri Hayri Etci, Türk Tekstil ve Tekstil Makine...